איך מאמנת אישית מעצימה מנהלים?

אחת הדרכים היותר רווחות בימינו להעצמת מנהלים היא באמצעות אימון אישי עם דגש עסקי-ניהולי. אימון שכזה משביח הן מנהלים בכירים והן זוטרים, גם מבוגרים וגם צעירים, ובכל תחום פעילות, ובפרט כשהוא מבוצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומעודכנים שמקנים למנהל את הכלים המתקדמים ביותר שיש.

אופי מולד וכישורים נרכשים

בעבר נתפס ניהול כתפקיד שמחייב בעיקר אופי מולד מאוד ספציפי, ואשר מגובה בידע נרחב בתחום הפעילות של הארגון או העסק בו עובד כל מנהל. האופי המולד כלל בעיקר רצון להוביל, כריזמה, נחישות ואסרטיביות וגם יצירתיות, ואכן אין ספק שמנהל טוב זקוק לכל אלה – אולם אין בכך די, וגם כשמוסיפים לחבילה ידע מקצועי ספציפי עדיין לא מקבלים בהכרח את המנהל הטוב ביותר.

על מנת להפוך אדם בעל פוטנציאל, כלומר מבנה אישיות מתאים, למנהל מצוין באמת יש צורך בכישורים נוספים, ולא מדובר בכאלה שנולדים איתם אלא ביכולות נרכשות. זו בדיוק הנקודה בה נכנסת לתמונה מאמנת אישית – כדי להקנות למנהלים יכולות חיוניות אלה.

תקשורת בינאישית אפקטיבית

דוגמה טובה למיומנות חשובה שמקנה אימון אישי למנהלים היא תקשורת בינאישית אפקטיבית יותר, עם כל מי שיש איתו אינטראקציה כזו או אחרת במסגרת הניהול.

עוד דוגמה ליכולת שעשוי תהליך אימון אישי להקנות היא ניהול זמן מושכל ועל כן יעיל במיוחד, מציאת נקודת האיזון האופטימלית בין קריירה לחיים אישיים היא נושא שעשוי לעלות אף הוא במסגרת האימון, וכמובן שישנן עוד דוגמאות רבות – בכל מקרה האימון מותאם אישית למנהל הספציפי, לנושאים שמעסיקים אותו ולאספקטים שבהם הוא זקוק לחיזוק.

יתרונות האימון

לאימון אישי בדגש על העצמת מנהלים ישנם 3 יתרונות עיקריים:

ראשית, התהליך שמובילה מאמנת אישית איכותית תחום בזמן כך שניתן לראות רווחים חיש קל.

שנית, תהליך האימון מאפשר למנהל להבין בדיוק מהם המקומות שבהם עליו להשתפר – ובנוסף מקנה לו את הכלים לעשות זאת.

ויתרון שלישי משמעותי הוא שבזכות השבחת הניהול מושבח יחד איתו גם כל ההון האנושי בעסק או בארגון, שכן אחת האיכויות של מנהל מצוין, ובפרט כזה שזכה לאימון כהלכתו, היא להעצים את כל מי שעובד איתו ותחתיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *